Дописници МКДОпштински вести

Вонреден состанок на валандовскиот кризен штаб поради состојбата со Ковид-19

Од почетокот на пандемијата до денеска, на територијата на општина Валандово се регистрирани вкупно 20 инфицирани пациенти од коронавирусот од кои девет се веќе оздравени, а моментно активни се до сега рекордни 11 случаи.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close