0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Вонреден инспекциски надзор во Собранието: КОВИД-мерките се почитуваат, нема неправилности

Државниот инспекторат за труд вчера извршил вонреден инспекциски надзор во Собранието на Република Северна Македонија. Притоа, не констатирал никакви неправилности и оценил дека мерките предвидени со регулатива за заштита од КОВИД-19 се во целост обезбедени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close