Svet.SlajderСветСвет.Портал

„Волстрит журнал“: Се очекува Бајден да го признае геноцидот врз Ерменците во Отоманската империја

Претседателот Бајден се очекува изјавата да ја даде в сабота, на 24 април, денот кога  Ерменија секоја година го слави Денот на сеќавањето на жртвите на ерменскиот геноцид.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close