Svet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

Волстрит журнал: Ефикасноста и безбедноста на „Спутник V“ е геополитичка победа за Москва 

Високото ниво на ефективност и безбедност покажани од руската вакцина донесе значајната геополитичка победа на Москва, и потенцијална мултимилијардна добивка во промоцијата на вакцината и запирањето на пандемијата дома, објави синоќа Волстрит журнал. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close