Дописници МКДОпштински вести

Волонтери од гевгелискиот Црвен Крст одржаа презентации за хигиена со ученици

Под мотото „Хигиената лична обврска за колективното здравје“, волонтери од гевгелискиот Црвен Крст, денеска спроведоа директни презентации и предавања со ученици од прво до трето одделение, кои следат настава со физичко присуство во основните училишта во Негорци и Миравци, на кои им поделија и педесет заштитни маски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close