Svet.SlajderДописници СветСвет

Волмарт вети поголеми плати по успешните продажби во пандемиската 2020 година

Компанијата планира зголемување на платите на 425.000 работници во САД, при што просечната плата ќе биде 15 долари за час, за еден повеќе од лани. Со ова, околу половина од вработените на Волмарт во САД ќе имаат саатница од 15 долари. Зголемувањето најмногу се однесува на работниците во онлајн службите и во магацините. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close