0_Спорт.ПорталФудбал

Волкот се враќа во Саутемптон по 14 години

Напаѓачот на Евертон, Тео Волкот е позајмен од Саутемптон, се вели во официјалната веб-страница на клубот.

Саутемптон, 6 октомври 2020 (МИА) – Напаѓачот на Евертон, Тео Волкот е позајмен од Саутемптон, се вели во официјалната веб-страница на клубот.

Договорот за закуп со 31-годишниот Англичанец се пресметува до крајот на сезоната.

Волкот е „дете“ на „Саутемптон“. Тој играше за клубот во сезоната 2005/06, по што се пресели во Арсенал.

Минатата сезона, фудбалерот одигра 29 натпревари на сите турнири, на кои постигна два гола и направи три асистенции. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close