СветСвет.Портал

Вол Стрит џурнал: Хуавеј на две странски влади им помогнал да шпионираат, фирмата демантира

Техничарите од кинескиот гигант Хуавеј помогнале во најмалку два случаи, на владите на Уганда и Замбија да ги шпионираат своите политички противници, објави Вол Стрит џурнал.

Back to top button
Close
Close