0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Воената хунта во Мјанмар смени 24 министри и заменици, именуваше 11 нови

Британските медиуми јавуваат дека хунатата, меѓудругото, именува нови министри за финансии, здравство, информации, надворешни работи, одбрана, граници и внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close