Svet.SlajderЕвропа

Воена вежба на руските војници во Јапонско Море

Во водите на Јапонско Море, на островот Сахлин и на Курилски Острови почна голема воена вежба на руската армија во која учествуваат 10.000 војници

Back to top button
Close
Close