0_Македонија.ПорталОпштество

Водостојот на реките понизок во однос на вчера

Водостојот на речиси сите реки во земјава денеска е намален во однос на вчерашниот ден, покажуваат денешните мерења на Управата за хидрометеоролошки работи. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close