0_Македонија.ПорталОпштество

Водостојот на дел од реките понизок или ист како претходниот ден

Водостојот на дел од реките денеска е понизок или ист во однос на вчерашниот ден, покажуваат најновите мерења на Управата за хидрометеоролошки работи. Поголема промена има кај Вардар кај Велес каде нивото е за пет сантиметри пониско од вчера, а за пет сантиметри повисокото е нивото кај Јегуновце.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close