БалканСвет.Слајдер

Во Зоолошката градина во Софија пристигнаа четири млади двогрби камили од Унгарија

Животните потекнуваат од големо стадо во унгарската зоолошка градина, кое броеело 18 камили. Мирни се, во одлична форма се и добро се прилагодуваат на новото место. Тие веќе се сместени во секторот „Тревни животни“ на „Зоолошката градина - Софија“ и посетителите можат да ги видат во нивната пространа куќа на отворено.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close