Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Во земјотресот во Турција најмалку четири жртви, урнати околу 20 згради

Управата за вонредни состојби во Турција (АФАД) соопшти дека во денешпниот земјотрес загинале најмалку четири лица, а повредени се 120 луѓе.

Back to top button
Close
Close