Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Во земјотресот што ги погоди Турција и Грција загинаа најмалку 26 луѓе, над 800 повредени (видео)

Во силниот земјотрес што вчера ги погоди егејскиот брег на Турција и источниот грчки остров Самос, загинаа најмалку 26 лица, а над 800 беа повредени.

Back to top button
Close
Close