0_МИА Истражува.ПорталSvet.SlajderИзбрано

Во земјите што не сакаат правила, Ковид погоди посилно

Со повеќе од два милиони жртви и над 100 милиони заразени ширум светот, Ковид-19 сè уште предизвикува хаос, дури и откако почна вакцинацијата. Но, смртните случаи се далеку од рамномерно распоредени. Некои земји ефикасно ја поразуваат пандемијата, други сè уште трпат тешки удари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close