ЕвропаЕвропа.Портал

Во земјите од ЕУ се вакцинирани меѓу 0,9 и 3,8 отсто од возрасната популација

Европскиот центар за контрола и превенција на болести во својот извештај за вакцинацијата против Ковид-19 во ЕУ наведува дека првата доза на вакцината ја примиле меѓу 0,9 и 3,8 проценти од возрасната популација во земјите-членки до крајот на минатиот месец.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close