0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderДописници СветОпштество

Во земјава пристигнуваат 20.000 вакцини од Грција

Вакцините кои Грција ги најави како помош за Северна Македонија, денеска се очекува да пристигнат во Скопје. Станува збор за донација од 20.000 дози „Астра Зенека“, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close