0_Македонија.ПорталДописници МКД

Во Здравствен дом во Велес досега 300 граѓани вакцинирани со бесплатни вакцини против сезонски грип

Во ЈЗУ Здравствен дом Велес до денес против сезонски грип вакцинирани се 300 граѓани од категориите пензионери над 65 години, хронични болни, бремени жени, здравствени работници и деца од 6 месеци до 5 години

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close