СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во затвор во Лос Анџелес заразени повеќе од половината затвореници

Од 1.055 затвореници, 570 се заразени, како и 10 члена на обезбедувањето.

Лос Анџелес, 30 април 2020 (МИА) – Повеќе од половината затвореници во сојузниот затвор во Лос Анџелес се позитивни за Ковид-19, а двајца починаа, соопшти денеска американското Биро за затвори.

Од 1.055 затвореници, 570 се заразени, како и 10 члена на обезбедувањето.

Многу затвореници се асимптоматски пациенти. зш/

Back to top button
Close
Close