БалканБалкан.Портал

Во Загреб почина девојчето кое беше повредено во земјотресот

Девојчето (15) кое беше тешко повредено во земјотресот што вчера го погоди Загреб, почина денеска, изјави директорот на Клиниката за детски болести во „Клаичева“, Горан Роиќ.

Загреб, 23 март 2020 (МИА) -Девојчето (15) кое беше тешко повредено во земјотресот што вчера го погоди Загреб, почина денеска, изјави директорот на Клиниката за детски болести во „Клаичева“, Горан Роиќ.

И покрај сите напори на лекарите, девојчето им подлегна на тешките повреди, рече Роиќ.

Девојчето беше повредено во земјотресот на улицата „Ѓорѓичева’ во Загреб.

Во земјотресот се повредени 27 лица. паг/

Таг
Back to top button
Close
Close