0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Во вторник размена на идеи за проширувањето, но без конкретни предлози

Министрите за надворешни работи на земјите-членки во вторник во рамките на редовниот Совет за општи работи ќе разменат идеи за иднината проширувањето, и за преговорите со Северна Македонија и Албанија, но не треба да се очекува ништо конкретно од овој состанок, велат за МИА дипломати во Брисел.

Back to top button
Close
Close