ОпштествоОпштински вестиСкопје

Во вторник без вода повеќе улици на Водно

Поради поврзување на нова водоводна мрежа од Ф-200 мм во Полициска станица Водно, како и дефект на затварач од Ф-250 мм на улица „Тодор Александров“ бр.3 без вода во вторник, 04.05.2021 ќе бидат жителите на повеќе улици во населбата Водно, информираат од ЈП „Водовод и канализација“.

Back to top button
Close
Close