Свет

Во воздушен напад во Авганистан загинаа 12 лица

Во авганистански воздушен напад врз талибанците загинаа најмалку 12 лица, меѓу кои и деца, а 14 се повредени во напад на верско училиште во североисточната провинција Тахар, соопштија денеска локалните власти.

Back to top button
Close
Close