Svet.SlajderСвет

Во вооружен инцидент во Остин повредени најмалку 13 луѓе

Најмалку 13 луѓе се повредени откако синоќа непознато лице отворило оган во Остин, Тексас. Инцидентот се случи во дел од градот каде се лоцирани голем број кафулиња и ресторани

Back to top button
Close
Close