Дописници МКДОпштински вести

Во вонредна летна крводарителска акција во Велес собрани 36 крвни единици

Општинската организација на Црвен крст Велес и Институтот за трансфузиона медицина од Скопје денеска во Ликовниот салон во Велес организираа вонредна летна за првпат јунска акција за крводарување во која се собрани 36 крвни единици.

Back to top button
Close
Close