Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во Вирџинија од 2024 година слободно ќе се продава марихуана

Претставниците на двата дома на Парламентот на американската држава Вирџинија гласаа за легализација на рекреативната консумација на марихуана од 2024 година, кога ќе започне и нејзината продажба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close