0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Во Виница разбиена група која незаконски продавала тестови за Ковид – 19

Во Виница е разбиена група што незаконски продавала тестови за Ковид-19. МВР во координација со другите институции ќе ги санкционира ваквите појави, како што е случајот во Виница, напишна министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска на неговиот фејсбук профил.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close