Свет

Во виетнамскиот град Хо Ши Мин наредија затворање ресторани поради зголемен број заразени со Ковид-19

Властите во виетнамскиот град Хо Ши Мин наредија затворање на рестораните поради зголемувањето на бројот на заразени со коронавирусот, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close