Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во виенските училишта се воведуваат „гаргара“ тестови за Ковид-19

Австриското Министерство за образование во соработка со градот Виена воведе брзи „гаргара“ тестови за Ковид-19 во училиштата

Back to top button
Close
Close