ЕвропаСвет.Слајдер

Во Виена состанок за иранскиот нуклеарен договор

Во Виена ќе се одржи состанок во обид да се спаси нуклеарниот договор со Иран, а целта на разговорите е да се отвори патот САД да се вратат во договорот од 2015 година и да се мотивира Техеран да го почитува.

Back to top button
Close
Close