СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во Венецуела зголемена минималната плата за 289 отсто

Минималната плата во Венецуела се зголемува за 298 отсто и ќе изнесува седум милиони боливари (2,5 американски долари), соопшти венецуелскиот министер за труд Едуардо Пинате

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close