Svet.SlajderЕвропаЕвропа.ПорталНекатегоризирано

Во Велика Британија регистрирана и индиска мутација на коронавирусот, експертите загрижени

Во Велика Британија се откриени случаи на инфекции со сој на коронавирус со потенцијално загрижувачка мутација, која за првпат беше откриена во Индија. Британските власти до 14 април  регистрирале вкупно 77 случаи на оваа варијанта, позната како Б.1.617. Од нив, 73 случаи се евидентирани во Англија и четири во Шкотска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close