Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Велика Британија почнува тестирање на 80.000 луѓе со цел да се сузбие ширењето на јужноафриканскиот нов вид Ковид-19

Во Велика Британија денеска почна тестирање на 80.000 луѓе од врата до врата во обид да се спречи заразата со така наречениот јужноафрикански нов вид на Ковид-19

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close