ЕвропаЕвропа.Портал

Во Велика Британија 4.313 жртви што претставува зголемување од 20 проценти

Бројот на починати од новиот коронарниот во Велика Британија се зголеми за 20 проценти од претходниот ден и сега изнесува 4.313, соопшти денеска Министерството за здравство.

Лондон, 4 април 2020 (МИА) – Бројот на починати од новиот коронарниот во Велика Британија се зголеми за 20 проценти од претходниот ден и сега изнесува 4.313, соопшти денеска Министерството за здравство.

Тестирани се вкупно 183.190 лица, од кои 41.903 се позитивни на Ковид-19, се вели во соопштението. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close