ЕвропаЕвропа.Портал

Во Велика Британија 20.890 новозаразени, починале 102 лица – Нотингем во највисоко ниво на тревога

Во меѓувреме, британската Влада денеска одлучи Нотингем и некои соседни градови во централна Англија од четврток да ги стави во највисоко ниво на тревога поради Ковид-19.

Back to top button
Close
Close