Дописници МКДОпштински вести

Во велешките основни и средни училишта минимален број на позитивни на Ковид-19

Во велешките основни училишта има еден позитивен ученик и 34 негови соученици во изолација, а позитивни се и еден наставник и еден вработен во стручните служби. Во средните училишта во Велес позитивни се четири ученици, додека еден ученик и еден наставник се во изолација. Во детската градинка „Димче Мирчев“ позитивни се  две воспитувачки. Вкупно за сите училишта заедно со градинките и Средношколскиот дом има  пет позитивни ученици, 35 се во изолација, три наставници се позитивни, додека еден наставник и еден вработен во стручните служби се во изолација, а има позитивен е и еден директор, информира на денешната прес-конференција велешкиот градоначалник Аце Коцевски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close