Дописници МКДПолитика

Во велешката касарна свечена заклетва на септемвриската класа професионални војници

Во касарната „Алексо Демниевски - Бауман“ во Велес  денеска свечена заклетва дадоа 67 кандидати за професионални војници, меѓу кои и девет девојки.  Тие ќе се обучуваат за професионални војници во следните три месеци, а по завршување на обуката, ќе бидат распоредени во некоја од единиците на Армијата.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close