Дописници МКДОпштински вести

Во велешката болница почина уште еден пациент како последица од Ковид

Во велешката болница утринава починал маж на 81 година од Велес потврден позитивен на Ковид, a  26 пациенти се на кислородна поддршка.

Back to top button
Close
Close