Дописници МКДОпштински вести

Во Велешката болница од Ковид-19 почина уште една жена од Велес, 150 жртва од почетокот на пандемијата

Во Велешката болница почина жена на 84-годишна возраст од Велес, позитивна на Ковид-19 која била лекувана десет дена во Модуларната болница. Таа е 150 жртва од Велес и Велешко што почина како последица на Ковид-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close