0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Во Велес во тек 5-та есенска акција за собирање електронски отпад

Општина Велес и ЈКП „Дервен“ ја спроведува 5-та есенска акција за собирање на отпад од електрична и електронска опрема, која започна на 1 ноември и ќе трае до 1 декември, а услугата за граѓаните е бесплатна.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close