Дописници МКДОпштински вести

Во Велес со КОВИД заразени тројца ученици и три воспитувачки, најмногу во изолација деца од градинките

Во велешките училишта позитивни на КОВИД-19 се три ученика, од кои двајца  од ООУ „Блаже Конески“, а еден од ООУ„Васил Главинов“, додека бројот на ученици, основци и средношколци, како и деца од градинките и ученици  од Средношколскиот интернат кои се изолација е 81. Од овие четири деца се од ООУ „Панко Брашнаров“, 14  од ООУ „Св Кирил и Методиј“, 15 од ООУ „Блаже Конески“, тројца од ОССУ „Коле Неделковски“ и 45 од градинките во Велес, соопшти денеска на прес-конференција градоначалникот Аце Коцевски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close