Дописници МКДМКДОпштествоХроника

Во Велес се превртел 78-годишен мотоциклист, констатирани тешки телесни повреди

Синоќа околу 19 часот, во месноста Шорка во Велес, се превртел 78-годишен мотоциклист кај кого се констатирани тешки телесни повреди, потврди за МИА, Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Back to top button
Close
Close