0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Во Велес првото бебе во 2021- женско, родено во домашни услови

Во дом на улица „Максим Горки“ бр 80 во Велес, синоќа во 21:30  е родено првото бебе во Велес годинава од мајката Симона Панова (23). Мајката сама се породила дома и на свет донеле здраво и живо женско бебе тешко 2,980 кг и долго 51 сантиметар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close