Дописници МКДПолитикаПолитички партии

Во Велес протест на ОК на ВМРО-ДПМНЕ со автомобили

Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Велес вечерва организира мирен протест со автомобили придржувајќи се кон сите протоколи за заштита од Ковид-19. Протестот започна пред „Туш“ па низ главната градска улица до центарот на градот кај споменикот на Коњаникот, кружно назад до седиштето на Општина Велес.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close