Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

Во Велес промовирана збирката раскази „Муабетење со умот“ од  Нада Алексоска

Во ликовниот салон во Велес попладнево беше промовирана збирката раскази „Муабетење со умот“ од велешката писателка,професор во пензија Нада Алексоска, на која оваа и е трета книга раскази, а има објавено и шест-седум стихозбирки.

Back to top button
Close
Close