Дописници МКДОпштински вести

Во Велес одбележани 118 години од смртта на македонскиот револуционер Миле Поп Јорданов

Делегација на Општина Велес по повод 118-годишнината од смртта на македонскиот револуционер Миле Поп Јорданов денеска положи цвеќе и се поклони во негова чест на неговиот гроб во црквата „Св. Пантелејмон“ во Велес.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close