Дописници МКДКултураКултура.Портал

Во Велес концерт на пијано дуото Ташева – Настовски

Во рамките на програмата „Велешко лето 2021“ што го организира Општина Велес, синоќа во салата „Бели Мугри“ во Велес концерт одржа дуото Ташева - Настовски кој го сочинуваат м-р проф. Светлана Ташева и м-р проф. Илија Настовски од велешкото музичко училиште „Стефан Гајдов“, а со поддршка од Министерството за култура.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close