Дописници МКДОпштински вести

Во Велес, Кавадарци и Неготино викендот  казнети 51 возач поради брзо возење

На територија на СВР-Велес викендов била извршена контрола на возачите кои управуваат возило со брзина поголема од дозволената. Притоа биле  констатирани 51 прекршок, од кои 26 во Велес, шест во Кавадарци и 19 во Неготино.

Back to top button
Close
Close