0_Web_Актуелно0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Во Вашингтон, Њујорк, Москва, мора да излеземе со дипломатски и политички „тешкаши“, вели Пендаровски за назначувањето амбасадори

Претседателот Стево Пендаровски во интервјуто за МИА, во врска со одолговлекувањето на назначување амбасадори во клучните престолнини, вели дека причина за тоа е дел поради пандемијата, а дел поради, како што вели, немање солидни кандидати за тие позиции.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close